Doporučujeme

HABIBI-DĚTI A MY (sportovní školka, kurzy, školení)

Kontakt:

Ing. Vladimír Krigl

Nakladatelství Agentura KRIGL 

Pod Strašnickou vinicí 15/738

100 00 Praha 10
email: vladimir@krigl.cz

dobrý anděl nové

Úvodní strana / Nakladatelství / Dětské knihy

Dětské knihy

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-76

Tajemství Ostrožského jezera

Tajemství Ostrožského jezeraTajemství Ostrožského jezera Andrea Helmichová, Anna Tláskalová, 160x200mm, 84 stran, vázané, cena 222,- Kč Tajemství Ostrožského jezera vypráví příběh o třech kamarádech-Hynkovi, Petrovi a Lence, kteří se společně snaží zachránit kouzelné stvoření žijící v tajuplném jezeře na Slovácku. Co se stane, když Hynek jednoho dne vyloví z jezera malinké vajíčko? Netuší, že přichází největší dobrodružství jeho dosavadního života… ISBN 978-80-88104-76-6

Svět hraček

Svět hraček

Svět hraček

Lenka Figallová, Irena Lachoutová,164x235mm,76 stran, vázané, cena 222,- Kč

 

Každý si rád hraje s hračkami, nejen děti. Co se ale s nimi stane, když se pokazí nebo už je děti nechtějí? Většinou skončí v koši, na skládce.

Že hračky umí mluvit, to ví každý chlapec i dívka, ale v naší knížce to tím nekončí. Když se setká dobrý nápad dětí a vrátného Koubka ze skládky, dějí se zázraky.

To a mnohem více se dozvíte v této knize, která je určená nejen pro začínající čtenáře, ale i pro ty, kteří pro záchranu hraček udělají cokoli.

ISBN 978-80-88104-74-2

Neobvyklé přátelství

Neobvyklé přátelství

Neobvyklé přátelství 

Petra Stecherová, Daniela Roule Plocková, 160x200mm, 44 stran, vázané, cena 188,- Kč

 

Devítiletá Sára odjede s rodiči z Čech na dovolenou do Thajska, kde se seznámí s Mali. Společně poznávají nejen krásy ostrova, ale i některé druhy zvířat. Kdo je vlastně Mali? A podaří se Sáře s její pomocí najít ukrytý poklad? To vše, a mnohem víc, má zapsané ve svém deníku…
ISBN 978-80-88104-70-4

O šťastném setkání

O šťastném setkání

O šťastném setkání 

Kateřina Boháčová, Sofie Helfert, 160x200mm, 40 stran, vázané, cena 168,- Kč

 

Zázrak jménem adopce. Osobní vyznání i vzkaz plný naděje. Příběh, který nejen dětem poví, jak také může vzniknout rodina.

Žádná tajemství.

O šťastném setkání je pohádka tak pravdivá, že všechny hvězdy na noční obloze vám odpřisáhnou, že právě tak to bylo. Právě tak jsme se stali rodinou. Neobyčejně. Vzácně. Opravdově. Navždycky.
ISBN 978-80-88104-69-8

Bajky z podhůří i vísky

Bajky z podhůří i vísky

Bajky z podhůří i vísky

Hana Karolina Kobulejová, Josef Quis, 160x200mm, 120 stran, vázané, cena 222,-

 

Ve vísce i v podhůří zvířátka zažívají spoustu zajímavých příhod…

Stejně jako v malebné krajině, která se nachází v blízkém okolí. Teď je můžete sdílet s nimi.

Ropucha Oleandra smutní, že nemůže být zakletou princeznou. Upovídaný svišť Bertík najednou utichne. Jestřáb Baltazar touží žít obklopený kamarády, už nechce osaměle létat na obloze, a proto se vydá na zem a potká cvrčka Gabriela. V jiném zátiší tchoř Řehoř vymýšlí, jak zahnat fámy, které se o něm povídají. Aby toho nebylo málo, do krajiny se zatoulá rosomák Jáchym. Nad údolím létají slavíci, kteří hledají pole pro mandelinky, zatímco v potoce dovádí lín Oskar s Benediktem. Slepýš Zoltán se oddaně stará o kukaččí mládě. Roztomilé housátko ve vísce je posmutnělé, že ztrácí obdiv ostatních. Kamzík Sebastián skákající nedaleko v podhůří hledá, jak si naplnit život báječnými zážitky, a pomůže mu ledňáček Vilém. Dudek Přemek v lesích opodál zase řeší nečekané nesnáze, díky kterým objeví své štěstí.

Uvnitř knížky se skrývá rozuzlení, jak každý příběh dopadne… Všechna poučení, která se zde nalézají, jsou zvířátky důkladně ověřená. Jedná se o čtvrtý díl v pořadí, poprvé ilustroval Josef Quis

ISBN 978-80-88104-67-4

Čím chci být, až vyrostu

Čím chci být, až vyrostu

Čím chci být, až vyrostu 

Jan Zíma, Milada Kudrnová, 160x200mm, 52 stran, vázané, cena 188,-

 

Každá knížka pro děti je zdrojem informací o okolním světě, rozvíjí myšlení a řeč, přináší poznatky prospěšné pro další život. Tato knížka přístupnou formou básniček seznamuje se zajímavostmi různých řemesel a povolání, umožňuje sledovat a rozvíjet specifické zájmy dětí, jejich schopnosti a dovednosti, a může usnadnit i pozdější volbu povolání.

K tomu slouží i otázky za každým textem. Vedou k zamyšlení nad tím, čemu by se děti chtěly věnovat v budoucnosti a v kterém zaměstnání by našly zalíbení.

Knížku obohacují i tři originální autorovy písničky, jejichž texty s tematikou povolání souvisejí.

Nedílnou součástí publikace jsou půvabné ilustrace akademické malířky Milady Kudrnové.

Jan Zíma je hudební skladatel, dirigent a autor poezie, písniček a pohádek pro děti.

ISBN 978-80-88104-65-0

Miška a Mišulka

Miška a Mišulka

Miška a Mišulka 

Miroslava Maděrová, Petra Šolcová, 185x233mm, 56 stran, vázané, cena 188,-

 

Něžný příběh medvědí rodinky provede děti lesem a seznámí je s různými zvířátky. V každé kapitole najdou nenápadné poučení a také radost z pomoci druhým. S malým Miškou budou v knížce putovat jeho napínavou cestou domů za maminkou a sestřičkou Mišulkou.

ISBN 978-80-88104-66-7

Andělský herbář. Kouzelné rostliny

Andělský herbář

Andělský HERBÁŘ. Kouzelné rostliny 

Iva Hoňková, 185x233mm, 104 stran, vázané, cena 222,- Kč

 

Před třinácti lety jsem ve spolupráci s nakladatelstvím Agentura KRIGL, Praha vydala dva herbáře. Pro jejich úspěch jsem se rozhodla zpracovat téma herbářů znovu, jen v trošku jiné podobě, a zasadit je do světa Andělských pohádek.

V této knize se tedy opět vracíme do starého mlýna. Čeká na vás mnoho pohádkových příběhů andělky Lucinky, čertíka Toníka a jejich přátel. Tito nerozluční kamarádi vás seznámí s více než dvaceti rostlinkami, které najdete běžně v průběhu celého roku na loukách, v parcích a zahrádkách.

Obsahově je kniha, na rozdíl od původních herbářů, zaměřena hlavně na staré tradice, zvyky, obyčeje a pověsti. Můžete se v ní dočíst mnoho zajímavých informací o tom, jak za starých časů lidé zpracovávali různé byliny a k čemu všemu je používali. Opět se vracíme zpátky do doby, kdy hospodyně v dřevěných chaloupkách sušily lipové květy, malinové listy, vyráběly sirupy z jitrocele, dívky na loukách vily věnečky a trhaly svatojánské kvítí... Součástí herbáře jsou i pracovní listy, do kterých si můžete nalepit, namalovat či jinak výtvarně ztvárnit jednotlivé kytičky, zapsat si u nich datum a místo jejich výskytu, popřípadě vlepit fotografii.

S andělkou Lucinkou a čertíkem Toníkem se ale ještě neloučíme! Připravujeme s nimi i druhý herbář, věnovaný stromům a keřům.

ISBN 978-80-88104-64-3

S Tatrou do pohádky

S Tatrou do pohádky

S Tatrou do pohádky

Irena Ričlová Lachoutová, 160x200mm, 68 stran, cena 188,-

 

Kniha s Tatrou do pohádky je tu pro všechny malé milovníky velkých aut. A nejen pro ně. Svá bláznivá dobrodružství v ní prožívají dnes již historické nákladní automobily značky Tatra. Tatínkové, dědečkové a možná i některé maminky mohou dětem k pohádkovému příběhu odvyprávět nějakou vlastní vzpomínku...

Autorka je též skvělá ilustrátorka.

ISBN 978-80-88104-62-9

Šašek Hopsajda

Šašek Hopsajda

Šašek Hopsajda a jiné pohádky

Jindřiška Kratschmarová, Naděžda Kotrčová, 185x233mm, 68 stran, vázané, cena 199,- Kč

 

Vydejte se s touto knížkou nových českých pohádek do kouzelného světa dětské fantazie. Čekají na vás příběhy, jaké jste ještě nikdy neslyšeli: O veselém pajdulákovi z království hraček, o šikovném kováři , který naučil čerta pracovat, o tajemném říčním králi nebo o hloupých a líných loupežnících. Chcete se dozvědět, co všechno se přihodilo a jak to nakonec dopadlo? Tak se do pohádek s chutí začtěte nebo, jestli neumíte ještě číst, nastražte svá ouška a pozorně poslouchejte.

Přeji si, aby mé pohádky těšily naše milované děti.

ING. JINDŘIŠKA KRATSCHMAROVÁ (1945) vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance a úvěr. Pracovala v bance v zahraničním oddělení a po odchodu do důchodu začala psát pro své dva vnuky Daniela a Erika pohádky pro radost a hezké usínání. 

ISBN 978-80-88104-60-5

Andělské pohádky. Podzim ve starém mlýně.

Andělské pohádky

Andělské pohádky. Podzim ve starém mlýně. 

Iva Hoňková, 185x233 mm, 112 stran, vázané, cena 222,- Kč

 

Druhá kniha Andělských pohádek tentokrát s názvem Podzim ve starém mlýně je volným pokračováním příběhů milé, vždy usměvavé andělky Lucinky a čertíka Toníka. Toník už poznal, jak je na našem světě krásně. Mnohému se už naučil, ale mnohé má stále ještě před sebou. A stejně jako v předchozí knize ani zde nebudou chybět jeho nejbližší přátelé. Věčně neposedná Meluzína s Vodníkem Vaškem a žabkou Klárkou, rodinka neposedných myšek, kapřík Hynek i čertova babička Vranimíra. V těchto příbězích k nim přibydou noví kamarádi. Můžete se těšit na dráčka Gustíka, pařezového skřítka i další pohádkové bytosti a mnohá zvířátka, která se dostanou do opravdu velkých nebezpečí a budou potřebovat pomoci. Co myslíte? Poradí si Lucinka s Toníkem i tentokrát? To vše a ještě více se dočtete v této knize, která už podle názvu vypovídá, že děj se odehrává v jednom z nejkrásnějších období v roce, v čase podzimu.

Jsme opět ve starém mlýně s naší milou andělkou Lucinkou, čertíkem Toníkem a jejich kamarády. Toník je na světě jen krátce. Zatím ani netuší, jak krásný může být podzim na Zemi. Co všechno příroda v tento čas nabízí ke sklizni a jak nádherně umí obarvit listy stromů. Na Lucinku a Toníka čeká i mnoho nových kamarádů a zvířátek, kteří by se bez jejich pomoci neobešli.

Stejně jako v předchozí knize, i tentokrát jsem posadila děj do doby našich prababiček. Jejich studnice moudrosti a vědění je bezedná. Lidové zvyky, tradice a obyčeje jsou pro mne nekonečným zdrojem inspirace. V dnešní moderní době slýchávám stále častěji větu: „Na nic není čas.“ Lidé se mne ptají, jak všechnu tu práci kolem knih a malování stíhám? Vždyť to přeci není možné?! A já jim vždy odpovídám stejně. Je to úplně jednoduché. Stačí se jen zastavit a vrátit se zpátky do pohádky.

A co dalšího pro vás nyní připravujeme? U Andělských pohádek ještě nějaký čas zůstaneme. Čeká na vás pracovní kniha Andělské pohádky ze starého mlýna ̶ Lucinčin kouzelný herbář. Seznámíme děti s těmi nejzákladnějšími květinkami, se kterými se mohou v průběhu roku setkat v přírodě kolem. Opět nebude chybět andělka Lucinka, čertík Toník a jejich přátelé s pohádkovými příběhy, ale také s úkoly, které bude potřeba vypracovat.

ISBN 978-80-88104-58-2

O umíněné Andělce

O umíněné Andělce

O umíněné Andělce 

Lucie Bezděková, Fleuertje Laut,160x200 mm,76 stran, vázané, cena 188,- Kč

 

Umíte si představit, že jste anděl, a nikdy se nedostanete na Zem? Že neumíte? To ani hlavní hrdinka tohoto krásného příběhu.

Andělka je hodná, vtipná, talentovaná, a to nejdůležitější, hlavně umíněná. Tohle všechno je jí však k ničemu, když jí hrozí, že stráví celý svůj dlouhý nesmrtelný život hlídáním nebeské brány. Pro ztřeštěného anděla největší noční můra. Zajímá vás, jak to s Andělkou dopadne? Zůstane navždy jen jako strážce? Pokud zajímá, vydejte se na cestu plnou humoru, krásných víl a jednorožců. Prožijte s Andělkou její radosti i strasti, ztráty i nálezy. A možná, ale opravdu možná, během příběhu zjistíte, že vám je některá z postav podobná a že máte i podobné sny a přání. Sny se splní, když se nebojíte a přání dobrého zase otevírá srdce.

 

Následující dny a měsíce utíkaly velmi rychle. Bylo to nejkrásnější období, jaké kdy Andělka zažila. Ve třídě se toho učili spoustu. Jak uvařit kouzelný lektvar, jak odříkávat správně kouzla, a to nejdůležitější, jak se má takový anděl chovat ke svému svěřenci.

Kouzlení a míchání lektvarů šlo Andělce snadno, horší to bylo s výukou chování. Andělka měla totiž jednu ne moc pěknou vlastnost, a to že perfektně dělala jen to, co ji baví, a mluvit ji nebavilo vůbec. Raději vždy jednala. Byla prostě trochu zbrklá, dřív konala, než přemýšlela, a proto se většinou dostala do problémů. Díky této vlastnosti ji někteří vnímali jako malého lumpa. Ještěže nemohou andělé propadnout, napadlo ji několikrát. O tuto myšlenku se jednoho dne podělila s maminkou. Ta se trošičku smutně pousmála a řekla: „Ano, to je sice pravda, ale anděl, který neprojde učením, a nezíská tak svého svěřence, se nikdy nepodívá na zem.“

„A co se s ním stane?“ zeptala se vyděšeně Andělka.

„Nic strašného, broučku, jen bude prostě navždy jen v nebi. Hlídat třeba brány, zpívat v andělském sboru a starat se o menší andílky,“ usmála se maminka.

Nic strašného? Taková nuda! Několik tisíc let každý den stejný pořád dokola. Ne, to nemůžu dopustit, napadlo Andělku. Já na zem půjdu, ať to stojí, co to stojí, jen tak mně neříkají umíněná.

Dny ubíhaly a Andělka se ve škole snažila, jak jen mohla. Škola ji bavila, bohužel pořad nechápala hlavní pravidlo v nebi.

ISBN 978-80-88104-56-8

To jsou přeci všední věci

To jsou přeci všední věci

To jsou přeci všední věci

Stanislav Oliva, Michaela Olivová, 160x200mm, 72 stran, vázané, cena188,-

 

Všední věci. Jsou všude kolem nás. Natolik běžné a tak obyčejné, že už si jich ani nevšímáme. A přesto pro nás mají spoustu zajímavých i neobyčejných příběhů, které by mohly vyprávět. Stačí naslouchat. Některé z nich jsou v této knížce.

ISBN 978-80-88104-57-5

Medový medvídek

Medový medvídek

Medový medvídek 

Michaela Kalivodová, Marcela Jaklová, 160x200mm, 36 stran, vázané, cena 168,- Kč

 

Ilustrovaná sbírka básní je určena malým čtenářům nebo těm, kdo jsou ochotni je svým malým s láskou předčítat. Básničky se z většiny vyznačují humorem a vtipnou pointou. Jejich hlavní hrdinové - malá či větší zvířátka, zvířátka ze zoo, z volné přírody nebo domácí mazlíčci - mnohdy provádějí různé lumpárny. Někdy jsou pyšní a marniví, občas se navzájem škádlí a zlobí. Laskavé ilustrace Marcely Jaklové ale vystihují jejich skutečnou přívětivou podstatu a naznačují pravdivost onoho příslovečného: oko, do duše okno.

ISBN 978-80-88104-52-0

Putování skřítka Všudybýlka

Putování skřítka Všudybýlka

Putování skřítka Všudybýlka

Radomír Socha, Josef Quis, 160x200mm,92 stran, vázané, cena 199,- Kč

 

V jednom čistém lese se nachází chaloupka a v ní žije podivný skřítek Všudybýlek. Je od narození příliš zvědavý, a tak se rozhodne vydat do světa. Při svém vandrování zažije spoustu dobrodružství i legračních příhod. Spolu s ním se naučíme poznávat ptáky podle jejich zpěvu, ale také jiná zvířátka, rostliny a houby. Na svých cestách bude Všudybýlek přespávat napřed v ulitě a později v malém autíčku, které najde v lese. Jenže to mu sebere kluk Honzík ze statku a spícího skřítka Všudybýlka bude chtít prodat do cirkusu. Naštěstí ho zachrání veverka a ukáže mu podivné věci, které v lese poztráceli houbaři. S nalezeným zapalovačem málem podpálí vous skřítka Hojílka. Všudybýlek se nakonec dostane i do města lidí, kde ale zažije spoustu nepříjemných příhod. Rozhodne se proto vrátit nazpět do své rodné chaloupky. Pozná, že je pravda, když se říká, všude dobře, doma nejlépe.

ISBN 978-80-88104-51-3

Andělské pohádky ze starého mlýna

Andělské pohádky ze starého mlýna

Andělské pohádky ze starého mlýna

Iva Hoňková, 185x233 mm, 100 stran, vázané, cena 199,- Kč

 

Znám starý mlýn, ve kterém prý straší. Alespoň dole na vsi se to tak povídá. Ale jen já vím, že to není pravda. Kdepak strašidla! Bydlí tam malý střapatý čertík jménem Toník spolu s andělkou Lucinkou a rodinkou rozdováděných myšek. Před časem poslal Toníka na lidský svět samotný vládce Lucifer, který dostal chuť na pěkně propečeného kapra. Toníkovi se však na zemi tak zalíbilo, že se rozhodl zůstat. Byl skálopevně přesvědčen, že do začouzeného pekla se už nikdy nevrátí. Opuštěné mlýnské stavení postupně opravil a andělka jej při světle svíčky za dlouhých zimních večerů naučila číst, psát i počítat. Prozradila mu také tajemství a kouzla, kterými se dá léčit. Čertík se učil a pilně studoval, až se z něj stal vyhlášený doktor široko daleko. Postupně se seznamoval se zvířecími a pohádkovými obyvateli pozemského světa, kteří přicházeli a stále přicházejí do mlýna pro pomoc. I oni totiž čas od času potřebují podat pomocnou ruku v nesnázích, a lidí a člověčích doktorů se bojí. Zvládne Toník vyřešit každý jejich problém? O tom se dočtete v naší knize Andělské pohádky ze starého mlýna. Příběhy z této knihy jsou zasazeny do doby našich prababiček, tedy někdy do poloviny 19. století, začalo je hrát též loutkové divadlo. Připravuje se natáčení celovečerního animovaného filmu a série večerníčků.

ISBN 978-80-88104-50-6

Zvířátka z Brd

Zvířátka z Brd

Zvířátka z Brd

Marie Fabianová, Daniela Plocková, 160x200mm, 64 stran, vázané, cena 176,- Kč

 

Milé děti, také milujete roztomilá zvířátka? A co teprve veselé úkoly? To vše naleznete uvnitř knížky, kterou právě držíte v ruce.

Budu vám vypravovat o kocourkovi Macíčkovi, který rád učí děti kocouří výchově. To se nasmějete. Na konci pohádky, pak jistě budete vědět, jak správně projít kocouří výchovou a všechny úkoly splníte raz dva.

Také navštívíme našeho nezbedného Pepíčka, který neposlechl babičku a teď hrozí zničení její zahrádky! Děti, pomůžete Pepíčkovi splnit všechny úkoly nutné k záchraně zahrádky?

O tom, jak to s Pepíčkem dopadlo, a mnoho dalších veselých příběhů o zvířátkách si přečtete v této knížce, kterou pro vás ilustrovala Daniela Plocková.

ISBN 978-80-88104-49-0

Pletené pohádky

Pletené pohádky

Pletené pohádky

Vlasta Žáčková, Petra Vybíhalová, 160x200mm, 68 stran, vázané, cena 176 Kč

 

V této knížce najdete sedm kratších pohádek pro velké i malé, které pohádková babička upletla z kouzelné vlny. Setkáte se s princi, krásnými a chytrými princeznami, čerty, čarodějnicí, ale i s nejrůznějšími zvířátky. Příběhy jsou inspirované klasickými pohádkami, nechybí v nich humor ani napětí a jistě budete překvapení, jak to všechno dopadne. Text knihy doprovázejí půvabné ilustrace Petry Vybíhalové, některé v komiksové formě, která umožňuje dětem si děj pohádky samostatně převyprávět.

ISBN 978-80-88104-48-3

NEstrašidla

NEstrašidla

NEstrašidla

Irena Ričlová Lachoutová, 160x200mm, 56 stran, cena 176,- Kč

 

V této knize díky veršům ožívají strašidla a pohádkové bytosti. Bát se jich nikdo nemusí, jsou tu pro radost a pobavení. Začtěte se a zjistěte, co zrovna dělá hejkal, vodník, příšera či bludička. Možná vás to překvapí …

Autorka je též ilustrátorkou.

ISBN 978-80-88104-46-9

Ovečka Oli

Ovečka Oli

Ovečka Oli

Lenka Fejtová, Daniela Skalová, 160x200mm, 80 stran, vázané, cena 188,-

 

Malá ovečka Oli si ví vždycky se vším rady. Spolu s ostatními zvířátky z venkovského statku prožívá mnohá dobrodružství. Oli má srdce na pravém místě a plnou hlavu skvělých nápadů. Postará se o všechno. Společně se svými kamarády vyřeší každou patálii. Nuda na statku opravdu nehrozí. Zvířátka si užívají spoustu zábavy.

Nádherně ilustrovala Daniela Skalová.
ISBN 978-80-88104-45-2

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-76