Doporučujeme

HABIBI-DĚTI A MY (sportovní školka, kurzy, školení)

Kontakt:

Ing. Vladimír Krigl

Nakladatelství Agentura KRIGL 

Pod Strašnickou vinicí 15/738

100 00 Praha 10
email: vladimir@krigl.cz

dobrý anděl nové

zpět na seznam

ADVENT

ADVENT

Gregoire de Kalbermatten, 137x217mm, 328 stran, vázané

cena 252,- Kč  (ISBN 978-80-86912-22-6)

Jde o dílo švýcarského spisovatele Gregoira de Kalbermattena, známé postavy světové kulturní, politické a ekologické scény.

Je autorem několika neobyčejných knih s duchovní tematikou, které čtou hledači duchovního poznání na celém světě (viz www.saksi.org nebo www.dagadtrikon.com) a které postupně představíme čtenářům v českém překladu. Advent, první z nich, přináší témata, která se v této podobě na českém trhu duchovně laděných publikací dosud neobjevila. Autor se v ní zabývá tematikou nově pojaté Kundaliní-šakti jógy, kterou sám mnoho let aktivně praktikuje, revolučního směru ve vývoji a transformaci lidského vědomí, objasňuje principy jejího působení, její vliv na zdraví, harmonizaci fyzické, emociální a mentální složky člověka. Upřímně a otevřeně líčí všechny peripetie svého nelehkého osobního hledání až po setkání se svým guru, Šrí Mátadží Nirmalou Déví. Díky svému hlubokému vhledu uvádí i mnohdy překvapivé souvislosti významných událostí, směrů a postav historie světa s vývojem vědomí lidské rasy. Kniha však zdaleka není jen pouhým teoretickým objasněním metody, dokládá řadu příkladů z praxe a nabízí čtenářům možnost přímého osobního zážitku sebe-realizace, částečného probuzení vlastní duchovní energie v té míře, na kterou je daný jedinec právě připraven, a jejího spojení s energií univerzální. Sama četba je duchovním zážitkem pro všechny, kdo poctivě hledají sebe sama.

Kniha ovšem ani zdaleka není pouhou teorií, naopak nabízí celou řadu praktických návodů a technik, které si každý čtenář může vyzkoušet, až po přímý osobní zážitek sebe-realizace neboli probuzení své vlastní duchovní podstaty. Sama četba tohoto textu je duchovním zážitkem pro všechny, kdo hledají sebe sama.


Gregoire de Kalbermatten

gregoire de kalbermattense narodil v aristokratické rodině ve švýcarském městě Lausanne, studoval na prestižních evropských a amerických univerzitách, vystudoval práva v Ženevě, absolvoval postgraduální studium mezinárodních vztahů na škole Johna Hopkinse v Bologni a Washingtonu D. C., magisterský titul získal po absolvování studia politologie na Univerzitě Johna Hopkinse v Baltimore, kde později, zastával funkci jednoho z rektorů.

Svou kariéru zahájil ve Švýcarsku na poli bankovnictví a analýzy financí, od roku 1980 působil jako diplomat v Římě, Vídni a Bernu, poté se směr jeho zájmu přesunul na mezinárodní vývoj a začal pracovat pro OSN. Během třicetileté práce na poli mezinárodních vztahů a multilaterární diplomacie v oblasti politického rozvoje  organizoval přes 400 misí a konferencí v 70 zemích světa, mj. jako hlavní organizátor setkání na úrovni ministrů odvětví pro vědeckou spolupráci mezinárodního rozvoje a ochranu životního prostředí. Uveřejnil několik knih a studií a rovněž vědeckých publikací, především posudků současných světových ekosystémů. Momentálně pracuje v Německu pro UNCCD. Jeho zkoumání na poli politické filosofie a duchovnosti významně ovlivnilo setkání se Šrí Mátadží Nirmalou Déví.

Je ženatý a má tři děti.

Více o jeho literární a filozofické činnosti najdete na stránkách: www.dagadtrikon.com a www.sakshi.org

 

Překladatelka Marta Heinlová

Absolventka studia bohemistiky, germanistiky a anglistiky na MU v Brně, překladatelka odborných publikací z němčiny a angličtiny, manuálů a školení z oblasti IT, ale i beletrie (především filozofické, biografické a duchovní literatury). Od roku 1998 působí jako tlumočnice a překladatelka na volné noze a věnuje se zejména překladům s duchovní tematikou.

28.5.2008