Doporučujeme

HABIBI-DĚTI A MY (sportovní školka, kurzy, školení)

Kontakt:

Ing. Vladimír Krigl

Nakladatelství Agentura KRIGL 

Pod Strašnickou vinicí 15/738

100 00 Praha 10
email: vladimir@krigl.cz

dobrý anděl nové

zpět na seznam

Světla v noci

Světla v noci

Světla v noci

Ivan Špingl, Roman Weiser, 120x180mm, 80 stran, vázané, cena 176,-

ISBN 978-80-88104-61-2

 

IVAN ŠPINGL

Po absolvování ČVUT působil během vojenské služby jako tlumočník v Libyi. Po návratu byl od roku 1980 zaměstnán jako sales manager v podniku zahraničního obchodu Strojimport. Nechtěl se ale tehdy politicky angažovat, a tak z tohoto postu odešel. Řadu let se pak živil realizací zlepšovacích návrhů a vynálezů, kterých byl spoluautorem. Vedle toho večerně vystudoval čtyřletou Lidovou konzervatoř, obor tvorba textu a scénáře.

Po sametové revoluci vstoupil do politiky a dva roky se živil jako redaktor a parlamentní zpravodaj. Nakonec se našel v poradenství, nejdřív působil v americké poradenské společnosti IMPAC, později založil a 15 let řídil vlastní česko-americkou poradenskou firmu specializovanou na strategický management. Mezi klienty, kterými byly malé, střední i velké české firmy, patřilo i několik českých politiků ve vrcholových funkcích. Podílel se na tvorbě programů několika českých politických stran. Jako poradce na management se živí i nyní. Občas přispívá do novin a časopisů různými texty na odborná nebo společenská témata.

 

 

Jeho básnická sbírka Světla v noci je sbírkou doslova, jedná se o výběr básní, které vytvořil v průběhu posledních 35 let.

 

ROMAN WEISER

Ilustrace ke sbírce vytvořil přítel autora sbírky, který v 80. letech odešel do USA, kde významně uspěl v oboru digitální grafiky a kde se následujících 30 let na straně dodavatelů grafické tvorby podílel na významných projektech reklamy a inzerce pro hollywoodská studia a producenty televizních pořadů. Mezi jeho tehdejší klienty patřily např. společnosti Disney, PIXAR, Fox, WB a Mattel. V současnosti je dodavatelem grafických řešení v oblastech Digital Media a tiskové propagace pro CWTV v Los Angeles, Chicagu a New Yorku

17.7.2019